Атлетик Билбао завърши наравно у дома с Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид допусна трето поредно равенство в Ла Лига, след като стигна до 1:1 срещу Атлетик Билбао като гост в 28-ми кръг. Това бе първият мач на "дюшекчиите" след подновяването на първенството след паузата заради пандемията от коронавирус.

Атлетик откри резултата в 37-ата минута, след като малко по-рано Ян Облак бе направил страхотно спасяване след изстрел на Йерай Алварес. В ситуацията при гола Икер Муниаин получи пас отляво и с едно докосване успя да прати топката под плонжа на стража.

Атлетико Мадрид се върна в двубоя с попадение в 39-ата минута, след като Коща се разписа и възстанови равенството.

През втората част в 66-ата минута Йоренте се строполи в наказателното поле на домакините, но съдията остави играта да продължи. Положението обаче бе спорно. До края имаше още малко положения и до нов гол не се стигна.

След тази точка "дюшекчиите" са на 6-ото място с 46 точки, а Атлетик е на 10-ото с 38.