Еспаньол се справи срещу десет от Алавес

Еспаньол пое живителна глътка въздух в класирането на испанското футболно първенство. При подновяването на битките от шампионата, съставът успя да се наложи над госта си Депортиво Алавес с 2:0.

Решаваща в този мач може би беше 20-ата минута, когато вратарят на гостите Фернандо Пачеко сграбчи топката извън наказателното поле и така беше изгонен с директен червен картон. До края “папагалчетата" бяха господари на терена и успяха да стигнат до два гола. Първият падна в добавеното време на първата част, когато Бернардо успешно засече с глава центриране на Адриан Ембарба за 1:0.

Леи се разписа малко след началото на второто полувреме. Той получи подаване на границата на засадата, след което прати хладнокръвно топката покрай тялото на вратаря за крайното 2:0.

С този успех Еспаньол събра 23 точки и все още е последен в класирането, но вече е само на три от спасителното 17-о място, заето от Селта, който е с мач по-малко. Алавес пък си остава на 14-ата позиция с актив от 32 пункта.