Роналдо поведе Реал към победа над Валенсия

А. Франгов

Реал (Мадрид) победи Валенсия с 2:0  в дербито на 14-я кръг на Примера Дивисион. И двата гола за "белия балет" отбеляза Кристиано Роналдо, а гостите от Валенсия играха с човек по-малко след като Давид Албелда получи втори жълт и съответно червен картон в 68-а минута на срещата.

Домакините започнаха трудно срещата, и като цяло доминираха над "лос Че", които също имаха няколко стойностни положения за гол. Роналдо откри резултата едва в 73-а минута и препарира вратаря на Валенсия Висенте Гуаита отново в 86-а минута, за да подсигури трите точки за момчетата водени от Жозе Моуриньо.

Така Реал оства втори, на две точки от Барселона, който днес победи Осасуна и си подсигури първото място след 14-ти кръг. Валенсия пък остава пети, с една точка по-малко и мач повече от Еспаньол.