Дузпа донесе първа победа на Билбао за тази година

Атлетик Билбао се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Виляреал в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение реализира Раул Гарсия, който бе точен в 56-ата минута, разписвайки се от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Десет минути по-късно домакините получиха нов наказателен удар, отново отсъден за игра с ръка в наказателното поле. Този път Иняки Уилиямс нямаше късмет и пропусна да сложи точка на спора. Все пак до нов гол не се стигна и така Билбао се поздрави с успеха.

Баските на Гайска Гаритано нямаха победа в Примера от 1 декември миналата година, като в продължение на десет срещи не успяха да зарадват феновете с успех.

Атлетик Билбао е на 10-то място с 34 точки на сметката си. "Жълтата подводница" е с две места нагоре с 38 пункта.