Валенсия прекъсна негативната си серия срещу Бетис

Валенсия се наложи над Бетис с 2:1 на "Местая" в мач от 26-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Алберт Селадес прекъснаха серия от три мача без успех в Ла Лига и с 41 точки се изкачиха на седмото място във временното класиране.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част. В 47-ата минута Набил Фекир беше намерен в празно пространство и незабавно отправи страховит удар към вратата, но ударът му се спря в напречната греда. В 60-ата минута Гонсало Гедеш се помъчи, но все пак успя да подаде към Кевин Гамейро, който от своя страна показа невероятна класа и със страховит удар от ръба на наказателното поле матира вратаря на гостите Роблес.

Парехо до голяма степен сложи край на интригата минута преди края на мача, когато получи топката от Вас в наказателното поле и с прецизен удар я насочи към мрежата за 2:0. Почетното попадение на Лорен Морон в самия край не даде много поводи за радост на гостите.