Меси разпиля Ейбар

Барселона записа очаквана победа над Ейбар. Каталунците се наложиха с 5:0 в мач от 25-ия кръг на Ла Лига. Лео Меси даде старт на головата фиеста. Той откри в 14-ата минута, след като преодоля с лекота защитник на гостите, излезе срещу вратаря Марко Дмитрович и технично насочи към далечния ъгъл за 1:0.

Аржентинецът удвои в 37-ата, след добро подаване на Артуро Видал и самостоятелен пробив. В 40-ата Лео оформи хеттрик. Тук той пробва пас към Гризман, който загуби, но топката отново попадна у Меси, който вкара за класиката.

След почивката Барса намали темпото, но в самия край паднаха нови голове. Отново Меси зарадва феновете с попадение в 87-ата минута. Две по-късно на таблото отново имаше промяна, но този път голмайстор бе Артур, който оформи крайния резултат.