Еспаньол си спечели точка срещу Севиля

Еспаньол се отлепи от дъното на таблицата в испанската Ла Лига след равенство 2:2 при гостуването на Севиля в мач от 24-ия кръг на шампионата. Севиля поведе с гол на Лукас Окампос в 15-а минута, но изненадващо гостите обърнаха развоя на мача с попадения на Адриан Ембарба и на китаеца У Лей.

В 80-ата минута Сусо стреля по земя от границата на наказателното поле след влизане на вътре. Топката влезе по земя в левия ъгъл на вратата на Лопес. Това е първи гол на дошлия от Милан Сусо. До края имаше още положения, но до нов гол не се стигна.

Севиля само успя да настигне четвъртия Атлетико (Мадрид), като двата тима имат по 40 точки от 24 мача. Еспаньол спечели ценна точка в битката за оцеляване и е на 19-ата позиция с 19 точки.