Барса с трудна победа срещу Бетис

Барселона се наложи с 3:2 при визитата си на Бетис и в среща от 23-тия кръг на Ла Лига. Серхио Каналес откри от дузпа в шестата минута. Наказателният удар бе даде за игра с ръка в наказателното поле на Клеман Лангле. До решението се стигна и след намесата на VAR.

Френки де Йонг изравни в деветата минута, а асистенцията бе на Лео Меси. В 26-ата Набил Фекир вкара нов гол, след страхотен удар по диагонала, като при тази ситуация Марк-Андре тер Стеген не успя да реагира. Серхио Бускетс изравни в 45-ата, но при тази ситуация останаха съмнения за нарушение в атака на Лангле. В крайна сметка голът бе зачетен.

В 72-ата минута каталунците вкараха трети гол след статично положение. Меси центрира, а Лангле надскочи своя съперник и реализира с глава, фиксирайки крайния резултат.

В 76-ата Набил Фекир получи втори жълт картон и напусна терена по-рано. В 79-ата и Клеман Лангле пое към съблекалните след втори жълт картон, получен за груби действия срещу Хоакин Санчес. До края до нов гол не се стигна и така Барса се поздрави с победата.