Реал взе дербито срещу Атлетико

Реал Мадрид се наложи с минималното 1:0 над Атлетико Мадрид в дербито от програмата на 22-рия кръг на Ла Лига. Карим Бензема реализира единствения гол. Той зарадва феновете на “Сантиаго Бернабеу".в 56-ата минута. Тогава Винисиус много хитро изведе Ферлан Менди, който центрира успоредно на голлинията, а Бензема се вклини между двама бранители и отблизо реализира за 1:0.

През първата част Рамос и Кроос бяха близо до гола, а в 32-рата минута останаха сериозни съмнения за дузпа в наказателното поле на домакините. С успеха "лос меренгес" временно дръпнаха с шест точки пред Барселона в борбата за титлата.

Интересното е, че това е първа победа за Реал над "дюшекчиите" на "Сантяго Бернабеу" в мач от Ла Лига от 2012 г. насам. От тогава бяха изминали седем двубоя, четири от които завършиха наравно, а гостите бяха спечелили три.