Барса разгроми Леганес и продължава напред за Купата

Барселона записа лесен успех над Леганес с 5:0 в 1/8-финална среща от турнира за Купата на Краля. "Каталунците" си свършиха работата още преди почивката. Антоан Гризман откри резултата още в четвъртата минута. Той завърши хубава атака, минала през Меси и Нелсон Семедо. 4 минути след това втори гол на каталунците беше отменен порази засада на Жорди Алба, като в случая се стигна до намесата на ВАР.

В 27-ата минута Барселона удвои чрез Клеман Лангле, който бе точен с глава. След почивката Барса продължиха с головете. В 59-ата минута Лионел Меси отбеляза третото попадение за своя тим. Артур пък се разписа в 78-ата минута след успешна добавка. В 88-ата минута Меси вкара втория си гол в мача за крайното 5:0.