Унионистас де Саламанка се опита, но Реал продължава напред за Купата

Унионистас де Саламанка изигра един страхотен мач, но в крайна сметка загуби у дома от далеч по-опитния тим на Реал Мадрид. "Белия балет" се наложи с 3:1 над днешния си съперник в двубой от 1/16-финалите за Купата на Краля.

Гарет Бейл откри в 17-ата минута. Той си спря топката на гърди и не нанесе най-добрия си удар, но в крайна сметка порази целта - 1:0. Алваро Ромеро изравни в 57-ата минута за кеф на феновете по трибуните. Равенството не се запази дълго време, като в 62-ата Марсело центрира, топката мина между краката на Винисиус, Браим Диас едва не изпусна, а Гонгора сам вкара топката в мрежата си за 1:2.

До края положения имаше и пред двете врати, като Ареола спаси Реал от ново попадение. В добавеното време резервата Браим Диас вкара още един гол за Реал, а малко след това реферът свири края на мача. Така Реал се класира за следващата фаза на надпреварата.