Барса с трудна, но важна победа над Гранада

Барселона се наложи над Гранада с минималното 1:0 в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Всичко най-интересно се случи след почивката. През първата част най-деен бе Лео Меси, който не спираше да тормози защитата и вратаря на гостите, но без успех.

В 70-ата минута тимът на Гранада остана с десетима футболисти. Херман Санчес срита Меси и получи втори жълт картон. Численото превъзходство даде резултат и само шест минути по-късно Меси успя да се разпише за своя отбор. Аржентинецът подаде към Гризман, който намери Артуро Видал в наказателното поле. Чилеицът технично изведе Лео, който реализира с нисък удар от над 10 метра.

До края на срещата до нов гол не се стигна. Така Барселона се върна на победния път и се изравни по точки на върха в класирането с Реал Мадрид - двата тима имат по 43 пункта. Гранада е на 10-та позиция с 27 точки на сметката си.