Майорка с важна победа срещу Валенсия

Майорка постигна важна победа в битката за оставане в елита след убедителен домакински успех над Валенсия с 4:1 в мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Играчите на Майорка изиграха много силно първо полувреме, в което поведоха с 3:0 след един гол на Антонио Райо и два на Анте Будимир.

След почивката темпото на игра спадна. В 51-ата минута капитанът на гостите Дани Парехо получи втори жълт картон за задържане, показан веднага от рефера Мелеро Лопес. Така той ще пропусне мача срещу Барселона следващата събота.

Дани Родригес все пак увеличи на 4:0 в 79-ата минута след брутален удар. Феран Торес успя да вкара почетно попадение за "прилепите" 3 минути по-късно.

Положението след този мач е следното: Майорка е с 18 точки и дръпна с три точки пред 18-ия Селта, който ще гостува довечера на Атлетик Билбао. Валенсия остана на седма позиция с 31 точки и загуби темпо в битката за зона "Шампионска лига".