Виляреал с пълен обрат срещу Реал Сосиедад

Виляреал стигна до пълен обрат като гост на Реал Сосиедад - 2:1 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига.

Домакините от Сан Себастиан откриха в 22-ата минута, когато Порту получи отдясно и подаде в наказателното поле, където Вилиан Жозе бе най-бърз и порази целта. В 56-ата минута Игор Субелдия фаулира Самуел Чуквуезе в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Ману Трегейрос реализира отсъденият 11-метров наказателен удар.

В 71-ата минута гол на Санти Касорла първо бе отменен заради засада, но след кратко съвещания с видео асистентите главният съдия Хосе Мария Мартинес зачете попадението и по този начин Виляреал стигна до победата.

Все пак Реал Сосиедад продължава да бъде на 5-ата позиция в Ла Лига с актив от 31 точки. От своя страна "Жълтата подводница" е на 9-ата позиция с 28 точки.