Каталунското дерби остана без победител

Еспаньол и Барселона завършиха наравно при резултат - 2:2 в каталунско дерби, което бе от програмата на 19-ия кръг на Ла Лига.

Давид Лопес откри в 23-ата минута. Марк Рока центрира от фаул, а Давид Лопес не бе в засада и стреля с глава към далечния ъгъл - 1:0. След почивката паднаха останалите попадения.

Луис Суарес изравни в 50-ата минута. Алба центрира отляво, а Луис Суарес се озова абсолютно сам на първа греда. Уругваецът чукна топката и изненада вратаря Лопес с удар в близкия ъгъл - 1:1. В 59-ата точен беше Артуро Видал. Отново Суарес изигра добре положението, след като центрира с външен фалц към далечната греда, където връхлетя Артуро Видал и реализира с глава.

В 88-ата Ву Лей получи чудесен пас зад гърба на Лангле и прати превъзходна топка в далечния ъгъл - 2:2. Малко преди това Суарес този път се провали, като пропусна да се разпише, останал сам срещу вратаря.

Така Барса се издъни срещу последния в класирането, като ремито попречи на тима да изпревари отново Реал Мадрид. По-рано столичани дръпнаха с точка пред своя голям съперник, а сега двата тима са с изравнени точки. Отборът на Ернесто Валверде все пак ще води в класирането, но само заради по-добра голова разлика.