Атлетико с трудна, но важна победа над Леванте

Атлетико Мадрид записа трудна победа с 2:1 при домакинството си на Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Двубоят започна по страхотен мач, като всички попадения паднаха само след 18 минути игра.

Анхел Корея откри резултата в 13-ата минута.  Киърън Трипиър прати топката пред малкото наказателно поле, където Корея насочи във вратата. В 16-ата Роджър Марти изравни след страхотен удар от въздуха. Топката се отклони от тялото на Алваро Мората и заблуди Ян Облак - 1:1.

Фелипе Монтейро (18) зарадва публиката на “Wanda Metropolitano", давайки нов аванс на мадридчани. Той бе точен с глава, засичайки центриране на Ренан Лоди. Дъждът от голове премина и последва суша до края на мача. Положения обаче имаше и пред двете врати. Решаващи намеси на Облак обаче запазиха резултата на таблото.

Победата е трета поредна за “дюшекчиите" и изкачи тима на третата позиция.