Реал измъкна поне точка от Валенсия

Валенсия и Реал Мадрид завършиха наравно при резултат - 1:1 в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. Всичко най-интересно се случи в последните минути на срещата, когато паднаха и двата гола.

В 78-мата минута "прилепите" откриха резултата. Родриго свали топката в центъра на терена, след което подаде на Даниел Вас, а десния бек намери непокрития в наказателното поле на Реал Карлос Солер, който от непосредствена близост откри резултата - 1:0.

Дълбоко в добавеното време Бензема изравни. Основна заслуга за попадението на френския стрелец имаше Тибо Куртоа, който се бе включил в атака и нанесе много опасен удар с глава, а при добавката Бензема бе точен. След ремито “лос меренгес" остават на втора позиция, с равни точки с Барселона, три дни преди дуела на “Камп Ноу".