Атлетико Мадрид – Осасуна
Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 14.12.2019 г.
Час: 22:00

Отборът на Атлетико Мадрид стигна само до нулево равенство като гост на Виляреал в среща от кръга на Ла Лига. Така столичният тим не можа да се придвижи по-напред от 7-ото място в класирането на испанското футболно първенство. В началните минути пред Чуквуезе се откриха две добри положения, но той не успя да се разпише. В средата на първата част Сантиаго Ариас се опита да изчисти топката, но уцели крака на Мой Гомес, но съдията Ернандес Ернандес не даде дузпа за домакините. В 24-ата минута отново Феликс имаше шанс след като засече подаване на Саул Нигес, но стреля над напречната греда. В 38-ата минута Франсиско Торес скочи най-високо след центриране от ъглов удар, но стреля малко над напречната греда. Втората част стартира с натиск на Атлетико и силен удар на Саул, отразен от Асенхо. В 54-ата минута Чуквуезе пак имаше шанс да застраши Облак, но не иизгра ситуацията добре. До края до гол така и не се стигна, макар да имаше положения.

"Дюшекчиите" имат 26 точки, колкото и Атлетик Билбао и Валенсия. Мадридският тим е завършил наравно в 8 от 16-те си мача и е вкарал едва 16 гола.

Треньорът Диего Симеоне не може да разчита на Коща, Савич, Върсалко и Витоло.

Осасуна пък е другият отбор Примера, освен Атлетико, който има най-много равенства на сметката си до момента – също 8. В предишния кръг северняците направиха 1:1 у дома срещу Севиля. Клубът от Памплона е на 10-то място в колоната с актив от 23 пункта.

Аут за визитата в столицата са контузените Барха, Мартинес, Видал и Кардона, а Санхурхо е наказан.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Осасуна 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!