Реал удари каталунски тим и се изкачи до върха

Реал Мадрид отново се изкачи на върха в Ла Лига. Кралския клуб победи предпоследния Еспаньол с 2:0 и дръпна с три точки пред Барселона, който обаче е с мач по-малко.

Днес Реал нямаше никакви трудности срещу днешния си каталунски противник. Мадридският клуб доминираше през целия мач, а по гол в двете полувремена стигнаха за безпроблемния успех.

След няколко сериозни пропуска на нападателите, гол вкара централния бранител Рафаел Варан. Изненадващо той се бе озовал на върха на атаката и с левия крак прати топката във вратата за 1:0.

Прекрасната форма на Бензема беше възнаградена с гол в 79-ата минута, в която интригата окончателно беше ликвидирана. Асистенция за голаджията записа Федерико Валверде.

В 83-ата Менди получи втори жълт картон и беше остранен. Това принуди Зидан да вкара Милитао на мястото на Родриго. До края на мача обаче не се случи нищо интересно.