Севиля с труден, но важен успех в Ла Лига

Севиля стигна до труден, но много важен домакински успех с минималното 1:0 над последния в класирането Леганес. Единственият гол беше реализиран от Диего Карлош. Централният защитник насочи топката в мрежата след разбъркване в 63-ата минута.

Иначе попадение на Севиля малко преди почивката не беше зачетено след консултация на съдията с ВАР. Като цяло домакините бяха много по-добрият отбор, но стигнаха само до едно попадение. След него Леганес се опита да промени нещо, но сиилите на скромния отбор стигнаха само за няколко разбърквания пред вратата на съперника.

Така Севиля продължава да се бори с Реал Мадрид и Барселона за първото място. На този етап тимът е 2-ри с 3о точки, докато Реал е лидер с една повече. Барса пък е трети с 28 пункта, но каталунците все още не са изиграли двубоя си от този кръг.