Реал Мадрид с трудна победа срещу Алавес

Реал Мадрид измъкна важна победа в Примера, след като се пребори с надъханите баски от Алавес на техния негостоприемен стадион "Мендисороса". Успехът с 2:1 донесоха защитници - Серхио Рамос откри с глава, а Дани Карвахал довкара рикоширал в гредата удар на Иско за победния гол.

В 52-ата минута Серхио Рамос даде преднина на гостите. След центриране от фаул на Тони Кроос, капитанът на Белия балет, останал непокрит, скочи над всички и засече за 1:0. В 62-ата минута Рамос задържа съперников играч в наказателното поле, което обаче не остана незабелязано. Точен от бялата точка в 65-ата минута за 1:1 беше Лукас Перес.

В 70-ата минута след атака отдясно, Иско скочи над всички и засече с глава отблизо, но топката се отби в главата, Дани Карвахал с бърза реакция направи добавка за 2:1.

С успеха Реал Мадрид е на първото място в Примера дивисион с 31 точки, докато Алавес остава на 13-а позиция с 18 пункта.