Леганес – Барселона: Без шансове за домакините

Стадион: "Мунисипал Бутаркуе", Леганес

Дата: 23.11.2019 г.

Час: 14:00

Съдия: Саняго Хайме

Леганес посреща Барселона в първи мач от съботната програма на 14-я кръг на Примера дивисион. Тимът от едноименното предградие  на Мадрид се намира в тежко положение, след като записа една победа от 13 срещи и с актив от 6 точки заема последното място в таблицата за класиране на испанския елит. Така съвсем закономерно се стигна до освобождаването на Луис Мартинес и назначаването на опитния Хавиер Агире на поста старши-треньор на отбора. Опитният специалист дебютира с изненадващо равенство на гости на Реал Сосиедад, където двата тима си размениха по един гол през последната четвърт на мача. Обнадеждаващото е, че столичани показаха зъби в срещата, биха се и заслужено взеха точката, което дава някаква надежда на феновете.

Месец ноември никак не е успешен за отбор от калибъра на Барселона. Най-напред каталунците се провалиха при гостуването си на Леганес. Не помогна и присъствието на Меси, който откри резултата през първото полувреме, но след почивката домакините вкараха три гола само за седем минути, поставяйки на колене разколебаната защита на шампиона. Три дни по-късно пък Барселона не успя да победи аутсайдера Славия Прага в домакински мач от Шампионска лига. Испанците доминираха, обсадиха вратата на съперника, но така и не успяха да превземат последния рубеж на чехите. Тимът получи глътка въздух с победата 4:1 над Селта точно преди международната пауза. Веднага трябва да кажем, че успехът над аутсайдера не дойде гладко, а полученият гол предизвиква въпросителни относно боеспособността на каталунската защита. Въпреки спорното представяне, хората на Ернесто Валверде остават на върха в класирането, но изпреварвайки Реал Мадрид само по допълнителни показатели, а преднината спрямо Атлетико и Севиля е само една точка.

Домакините са без контузените Шимановски и Наваро, както и без Рекио и Родригес, които натрупаха картони. За гостите няма да играят Алба и Семедо, а Серхи Роберто изтърпява наказание.

Барселона е фаворит в срещата. Техният съперник е домакин, но това няма да помогне срещу класата на шампиона. Да, каталунците имат проблеми при гостуванията си, защитата допуска безумни грешки, срещата е първа след паузата и често сме били свидетели на изненади, но въпреки тези минуси, разликата в качеството на съставите на двата тима е огромна и е истинска лудост дори да се предполага, че домакините ще измъкнат нещо от мача.

Прогноза: Леганес – Барселона 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!