Атлетико гони нова задължителна победа в Гранада

Гранада – Атлетико Мадрид
Стадион: "Лос Карменес“, Гранада
Дата: 23.11.2019 г.
Час: 19:30

Валенсия постигна домакински успех над Гранада. "Прилепите" се наложиха у дома с 2:0 в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Всичко най-интересно се случи след почивката, когато паднаха и двете попадения в мрежата на "рохибланкос“. След успеха си Валенсия събра 20 точки и се изравни по този показател с допусналия трета поредна загуба Гранада.

Играчите на Диего Мартинес определено изгубиха от понасъбралата се инерция, а в момента андалусци са на 8-мо място в подреждането.

Контузени за домакините са Диас, Лозано и Санчес.

Атлетико Мадрид помрачи настроението в Еспаньол, който само преди броени дни записаха категоричен успех с 6:0 над Лудогорец в Лига Европа. Този път тимът от Барселона инкасира поражение с 1:3 при визитата си в столицата в среща от кръга на Ла Лига. “Бланкиблаус" откриха резултата чрез Сержи Дардер в 38-ата минута. В добавеното време на първото полувреме Мората центрира от наказателното поле към малкото наказателно, където Анхел Корея реализира с глава за 1:1. След почивката обратът бе факт. В 58-ата минута Витоло се отчете с асистенция към Мората, който матира вратаря с удар в близкия ъгъл - 2:1. В 90-ата минута Коке вкара за крайното 3:1.

С успеха столичани се доближиха на точка от лидерите Барселона и Реал Мадрид, които са с мач по-малко. "Дюшекчиите" имат 24 точки в актива си.

Наставникът Диего Симеоне не може да разчита на Върсалко, Савич, Коща, Партей и Саул, като последните двама са наказани.

Гранада е в отчайваща серия срещу Атлетико. В последните десет мача между двата отбора домакините са допуснали девет поражения, а само един двубой е завършил наравно.

Прогноза: Гранада – Атлетико Мадрид 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!