Валенсия се справи с Гранада

Валенсия постигна домакински успех над Гранада. "Прилепите" се наложиха у дома с 2:0 в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Всичко най-интересно се случи след почивката. Гол на Даниел Парехо в 56-ата минута не бе признат заради засада.

В 74-ата минута Максимилиано Гомес не успя да засече топката, ала Дани Вас действа съобразително и отбеляза от малък ъгъл - 1:0. В седмата минута на добавеното време Феран Торес получи подаване директно от вратаря Яспер Силесен. Младокът напредна и със силен удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл вкара за крайното 2:0.

След успеха си Валенсия събра 20 точки и се изравни по този показател с допусналия трета поредна загуба Гранада, като и двата тима са само на точка от четвъртия Атлетико (Мадрид), който е домакин на Еспаньол в неделя.