Валенсия с обрат срещу Еспаньол

Лошите резултати на Еспаньол в Ла Лига продължават с пълна сила. Съперникът на Лудогорец в Лига Европа загуби днес с 1:2 при домакинството си на Валенсия в двубой от 12-ия кръг на шампионата.

Мачът не започна зле за "папагалчетата", които водеха в резултата след половин час игра  В 31-ата минута Жофри Кондогбия игра с ръка в наказателното поле. Главният рефер отсъди дузпа, която Марк Рока превърна в гол.

Валенсия изравни в 69-ата минута отново от наказателен удар. Автор на попадението бе Дани Парехо. Десетина минути преди края на срещата "прилепите" стигнаха до обрат. Родриго центрира в наказателното поле, където Макси Гомес изпревари противников защитник и с глава прати топката във вратата.

Валенсия си спечелиха срещата и събраха 17 точки, докато "папагалчетата" са предпоследни с 8 пункта.