Реал разби слабака Леганес и вече е на точка зад Барса

Реал Мадрид разгроми безпроблемно Леганес в среща от междинния 11-и кръг в испанската Ла Лига. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 5:0. В 7-ата минута Марсело центрира отляво към втора греда, където бе Карим Бензема. Французинът прати топката с едно докосване към Родриго, който очакваше подаването от непосредствена близост до вратата - 1:0.

Минута по-късно Бензема се отличи с нова великолепна асистенция. Той подаде по земя в малкото наказателно поле, където Тони Кроос атрактично отклони по диагонала - 2:0. В 25-ата минута капитанът Серхио Рамос бе точен от дузпа, като именно при този "класически" резултат дойде и почивката. След нея Карим Бензема, също с точно изпълнение от 11-ия метър покачи на 4:0 в 69-ата минута на двубоя.

В края на срещата Дани Карвахал центрира отдясно към Лука Йович. Нападателят се извиси над всички и с глава прати топката във вратата, оформяйки крайния резултат.

Така Реал се изкачи до второто място в класирането на първенството с актив от 21 точки, с една по-малко от лидера Барселона и 1 повече от третия Гранада, който утре гостува на Хетафе.