Стадион: "Мендисороса“, Витория
Дата: 29.10.2019 г.
Час: 20:00
Съдия: Хавиер Естрада

Алавес инкасира четвърта поредна загуба далеч от дома и общо пета от началото на сезона. В предишния кръг баските паднаха лошо с 1:4 от Виляреал. Така селекцията на Асиер Гаритано са на 14-то място, като остават с 11 точки и са само на две от зоната на изпадащите.

За предстоящия двубой аут за домакините са Ели и Пина.

Тимът на Атлетико Мадрид надви Атлетик Билбао с 2:0 на своя стадион "Уанда Метрополитано“ и прекъсна серията от три поредни равенства в испанското първенство. Головете за отбора на Диего Симеоне отбелязаха Саул Нигес в 28-ата и Алваро Мората в 64-ата минута. Гостите от Билбао започнаха по-силно срещата, но Ян Облак тотално разочарова нападателите на баските с няколко страхотни спасявания. Така "дюшекчиите“ са 4-ти и събират актив от 19 точки, колкото имат и Барселона, които са с мач по-малко.

Треньорът на столичани Диего Симеоне не може да разчита на Феликс, Савич, Върсалко и Хименес.

Интересен факт е, че в 20 от последните 25 гостувания на Атлетико на ниво Примера Дивисион е имало под 2,5 гола, като "лос колочонерос“ са в серия от четири поредни успеха над предстоящия баски опонент.

Прогноза: Алавес – Атлетико Мадрид 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!