Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 26.10.2019 г.
Час: 22:00
Съдия: Алехандро Ернандес

Атлетико Мадрид и Валенсия не излъчиха победител и завършиха 1:1 в дербито на 9-ия кръг на испанската Ла Лига. На "Уанда Метрополитано" Атлетико поведе с гол на Диего Коста от дузпа в 36-а минута. До гола се стигна след намеса на VAR, като реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Денис Черишев, а минута по-късно Коста беше точен за своя отбор - 1:0. Гостите се спасиха от загуба в 82-а минута, когато Даниел Парехо изравни от пряк свободен удар.

В добавеното време Лий Кангин нарпави много груб фаул срещу играч на Атлетико при контраатака и беше изгонен с директен червен картон. Това обаче не помогна на столичани да стигнат до успеха, а това беше четвърто равенство в последните пет мача в първенството за "дюшекчиите". Разликата с лидера Барселона е вече три пункта, а каталунците ще са и с мач по-малко след този кръг. Столичани са на 5-то място с 16 точки.

През седмицата Атлетико постигна трудна победа у дома в Шампионската лига, като се наложи с 1:0 над Байер Леверкузен.

Отсъстващи за домакините са Феликс, Върсалко и Савич.

Амбициозният отбор на Атлетик Билбао записа четвърти пореден двубой без победа в Примера. След двете поредни загуби "лъвовете“ направиха 1:1 у дома с Валядолид, като и двата гола в мача бяха дело на баските, които през втората част си отбелязаха автогол. Възпитаниците на Гайска Гаритано имат 13 точки и са на 8-ма позиция.

За тежката визита в Мадрид, където баските са в серия от четири поредни загуби, под въпрос е Гурусета.

Атлетик Билбао играе много трудно на гости на Атлетико. Последният успех на "лъвовете“ над този съперник в Мадрид е от 2011 г.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Атлетик Билбао 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!