Меси, Суарес и Гризман - герои за Барса срещу Ейбар (видео)

Барселона записа класически успех с 3:0 при визитата си на Ейбар в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман даде ранен аванс на каталунците, след като се разписа в 13-ата минута. Лангле изведе Гризман зад защитата, а Пабло Де Бласис се подхлъзна, което позволи на французина спокойно да излезе сам срещу вратаря, а след това остана по-лесното - 1:0.

След почивката гостите решиха всичко в своя полза с нови две попадения. В 58-ата Лионел Меси покачи на 2:0, след асистенция на Суарес. Иначе малко преди това двамата си размениха ролите и уругваецът бе пратил топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението бе отменено. В 66-ата все пак Луис Суарес записа името си сред голмайсторите, като и този път получи головият пас от Меси, а този път попадението бе зачетено - 3:0.

Така гостите постигнаха четвърта поредна победа в шампионата, която ги изкачи на върха преди останалите двубои от кръга.