Атлетико Мадрид – Валенсия: домакинът е фаворит

Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 19.10.2019 г.
Час: 17:00
Съдия: Адриан Кордеро

Валядолид и Атлетико Мадрид завършиха наравно - 0:0, в мач от осмия кръг на Ла Лига. Така "дюшекчиите" позволиха на лидера Реал Мадрид да остане убедителен водач - с три точки пред Атлети и с две пред Барселона. Иначе двубоят бе равностоен и може би ремито е справедлив резултат. Сандро Рамирес изпусна дузпа за домакините в 36-ата минута, но ситуацията в наказателното поле, която доведе до наказателен удар бе спорна. Съдията дълго време се допитваше до ВАР, за да прецени дали има нарушение срещу Сандро. Друга интересна ситуация бе в 82-ата минута, когато Анхел Корея удари греда.

Възпитаниците на Диего Симеоне са на 3-та позиция във временното класиране.

Аут за "лос колочонерос“ са бранителите Върсалко и Савич, а Витоло е под въпрос.

Валенсия надигра с 2:1 гостуващия Алавес в среща от 8-ми кръг на Ла Лига. В 27-ата Максимилиано Гомес откри резултата, а асистенцията бе на Родриго. Десет минути преди края Парехо бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря срещу голмайстора. В последната минута от редовното време Лукас Перес върна един гол след добавка, но той се оказа почетен. Така Валенсия се намира на 8-мо място с актив от 12 точки.

Контузени са Пичини и Гая.

Атлетико е в серия от четири поредни домакински победи над Валенсия. За последно "лос че“ спечелиха като гост срещу този съперник през сезон 2010/11 с 2:1.

Прогноза: Атлтико Мадрид – Валенсия 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!