Стадион: "Хосе Сория“, Валядолид
Дата: 06.10.2019 г.
Час: 17:00
Съдия: Хосе Санчес

Валядолид постигна втора победа за сезона, като и този път успехът на "виолетовите“ бе записан далеч от дома. В предишния кръг възпитаниците на Серхио Гонсалес спечелиха с 2:0 гостуването си на непостоянния тим на Еспаньол.

В момента кастилци имат 9 точки и са на 10-то място в класирането.

Контузени за домакините са Луисми, Алкарас и Санчес.

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид завършиха 0:0 в голямото столично дерби, което бе от седмия кръг на Ла Лига. Срещата на "Wanda Metropolitano" предложи малко положения, като в крайна сметка резултатът изглежда справедлив. На моменти мачът бе скучен и феновете едва ли са останали особено доволни. Най-близо до попадение беше Карим Бензема в 75-ата минута, когато вратарят Ян Облак направи великолепно спасяване. Преди това - в края на първата част двата отбора си размениха по едно положение, но Кроос не успя да отбележи за Реал, а удар на Жоао Феликс мина до гредата. Равенството позволи на Реал да излезе еднолично на върха в класирането - на една точка пред сензацията Гранада и Атлетико.

През седмицата "дюшекчиите“ очаквано спечелиха гостуването си на Локомотив Москва в Шампионската лига, надигравайки с 2:0 като гост руския първенец.

Отсъстващи за визитата на Валядолид са Върсалко и Витоло.

Прогноза: Валядолид – Атлетико Мадрид 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!