Атлетико с важна победа над Майорка

Атлетико Мадрид се завърна към победите, след като се наложи с 2:0 при гостуването на Майорка от шестия кръг на Ла Лига. Головете за "дюшекчиите“ отбелязаха Диего Коста и Жоао Феликс. Алваро Мората се завърна в игра, след като отсъства дълго време заради контузия. Мората обаче си изкара глупав червен картон, който го вади от предстоящото дерби срещу Реал Мадрид, което е през уикенда.

В 26-ата Диего Коста откри резултата с първия си гол през кампанията, засичайки с глава центриране на Коке отдясно.

Малко след това се стигна до дискусионна ситуация. В 30-ата съдията даде дузпа за гостите, след като Жоао Феликс опита ножичен удар, а Луис Састре блокира с ръка. Все пак реферът отмени решението след консултация с ВАР.

През втората част най-скъпата придобивка на "дюшекчиите" Жоао Феликс удвои резултата в 64-ата минута, а само 13 минути по-късно Мората бе изгонен, с което остави своя отбор с 10-ма играчи на терена.

Така Атлетико Мадрид се изкачи до първото място в Примера Дивисион с актив от 13 точки. За Майорка това бе четвърта загуба от началото на сезона, което за момента им отрежда 17-о място.