Валенсия спечели само точка срещу последния в класирането

Последният в класирането на Примера дивисион тим на Леганес записа престижно равенство 1:1, като гост на Валенсия в мач от 5-ия кръг шампионата.

"Прилепите" поведоха в 17-ата минута след точно изпълнение на дузпа от страна на Дани Парехо. Родриго бе бутнат в наказателното поле от Румен Перес и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Парехо, който със силен удар направи резултата 1:0 за домакините.

В 24-ата минута Оскар Родригес нацели гредата след отлично изпълнение на пряк свободен удар. В 36-ата минута нападателят все пак се разписа, след като бе оставен сам при разбъркване в наказателното поле.

След почивката тимът на Алберт Селадес развиваше действия пред наказателното поле на “лос пепинерос", но рядко се появяваха опасности.

В 83-ата “прилепите" претендираха за дузпа. Вратарят на Лега Хуан Сориано не изби добре, Есекиел Гарай нанесе удар, блокиран от Унай Бустинса. Повторенията показаха, че бранителят спира топката с гърди, а не с ръка. В последните секунди на двубоя Яспер Силесен направи впечатляващо спасяване след шут на Оскар Родригес към близкия ъгъл.

"Лос че" имат едва една победа от началото на сезона и са 13-и във временното класиране, докато за Леганес това бе първа точка.