Реал разцепи Расинг, Роналдо вкара 4

Т. Михайлов

Реал Мадрид разби с 6:1 Расинг Сантандер и се върна на върха в Примера, само няколко часа, след като Барселона го беше заела. 4 гола за тима на Жозе Моуриньо отбеляза суперзвездата Кристиано Роналдо, а по един добавиха Йозил и Игуаин.

Още в 10-ата минута “белите” поведоха с гол на Гонсало Игуаин, който бе изведен с дълъг пас от Анхел Ди Мария и преодоля вратаря Тоньо. В 15-ата Роналдо откри сметката си, след като засече остро центриране на Игуаин.

След близо половин час игра Йозил се измъкна на ръба на засадата и подаде отлично за Роналдо, който от удобна позиция направи резултата класически. В началото на второто полувреме Кристиано записа хеттрик след пас на Ди Мария.

В 55-ата минута Месут Йозил бе фаулиран в наказателното поле и Роналдо реализира отсъдената дузпа. В 64-ата Йозил направи 6:0, а малко по-късно Расинг вкара почетния си гол чрез Диоп, чиито удар се отби в гърба на Розенберг.