Селта с първа победа за сезона и то срещу Валенсия

Селта записа впечатляващ успех с 1:0 над гостуващия тим на Валенсия в среща от 2-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Франсиско Ескриба играха по-добре от своя съперник и заслужено се поздравиха с победата. Габриел Фернандес беше големият герой за "небесносините", като реализира единственото попадение четвърт час след началото на битката.

"Прилепите" бяха близо до изравняването в 30-та минута, когато Даниел Вас направи самостоятелен пробив, изстреля мощен шут, но вратарят на домакините се намеси и изби топката в горната греда, за да запази аванса на тима си. Селта пък пропусна да си осигури спокойствието преди последния съдийски сигнал, след като Денис Суарес пропусна от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в добавеното време.