Барселона - Реал Бетис: Потърсете изненадата

Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Дата: 25.08.2019 г.

Час: 22:00

Съдия: Хосе Гонзалес

Барселона посреща Реал Бетис в мач от втория кръг на Примета дивисион. Точно преди девет месеца тези два отбора си организираха истинска престрелка тук, вкарвайки общо седем гола, като победител в сблъсъка излязоха севилци - 4:3, въпреки двата гола на Лионел Меси и присъствието на Луис Суарес на върха на атаката. Сега и двамата ги няма и е логично да се попитаме, дали "зелените" няма да се възползват от това?

Барселона започна защитата на титлата с малко неочаквана загуба в Билбао. Всичко сочеше, че мачът с Атлетико ще завърши с традиционното равенство, когато минута преди края на редовното време Адурис блестящо изпълни удар от въздуха и изненада вратаря Тер Щеген. Тези, които са гледали срещата с баските обаче не могат да не признаят, че поражението на каталунците е напълно закономерно, въпреки териториалното предимство. Първо, крайните защитници на гостите постоянно изоставаха от съперниците си, а това водеше до хаос в отбраната на шампиона. Второ, хората на Ернесто Валверде нямаха никакви идеи в атака, а звездното попълнение Антоан Гризман се луташе през всичките 90 минути. Трето, каталунците отправиха само два точни удара към вратата на Симон, а с подобна статистика рядко се печелят двубои.

Лошата новина за домакините е отсъствието на Меси от заявката за мача. Първоначално аржентинецът трябваше да играе, но Валверде го извади от групата като предохранителна мярка. Така Лео се присъедини към Суарес, Дембеле  и Нето в лазарета, което е огромен проблем за "блаугранас". Извън заявката останаха Тодибо, Аленя и Ваге. Така най-вероятно Рафиня, Гризман и Перес ще водят атаката на домакините, а какво ще излезе от това ще разберем утре вечер.

Реал Бетис също започна с поражение, но тук има някои разлики. "Зелените" загубиха от не толкова именит отбор, който се бореше за  оцеляването си през миналия сезон, освен това поражението се случи пред родните трибуни. В голяма степен неблагоприятният резултат дойде и заради червения картон на Жоел Роблес още в 8-та минута, т.е. Бетис изигра цял мач с намален състав, което измори играчите, а също така ги лиши от креативност.

Гостите са без наказания Роблес, както и без възстановяващия се Иглесиас.

На книга шампионите са фаворити в мача и причините за това са много. Каталунците взеха 18 от 22 победи срещу Бетис, а в 15 от 18 срещи домакините вкараха три и повече гола. Не на последно място Барселона си взе поука от играта на "зелените" и през пролетта спокойно победи съперника си на собствения му стадион.

И въпреки всичко нашият съвет е да се потърси изненадата. Домакините са без Меси и Суарес, което най-вероятно ще доведе до това  да наблюдаваме още един мач на шампиона, в който ще липсва креативност в атака. Възможно е "блаугранас" да доминира и да контролира играта, но и едва ли ще видим някакво тотално превъзходство на домакините, с което да бъде унищожен съперника.

Прогноза: Барселона - Реал Бетис 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!