Севиля с нова важна победа, Виляреал се издъни срещу Леванте

Севиля оглави класирането в Ла Лига, след като записа втора поредна победа. Във втория кръг на Ла Лига - хората на Жулен Лопетеги победиха Гранада навън с 1:0. Единственото попадение отбеляза новото попълнение Жоан Жордан, за когото то се явява дебютно след летния му трансфер.

Хордан се разписа след 52 минути игра, след добър индивидуален пробив и точен завършващ изстрел.

Севиля заслужаваше повече победата в мача и логично стигна до нея, като остава с все така "суха" мрежа, като не е допуснал попадение във вратата си, а е стигнал до три гола в съперниковите.

Така, поне до изиграването на останалите мачове от кръга, Севиля ще бъде на върха във временното класиране на Примера.

В същото време Виляреал допусна нелепа загуба при визитата си на Леванте, също в мач от втория кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха рано-рано в резултата, след като Жерар Морено откри още в третата минута.

Домакините успяха да стигнат до пълен обрат и така да спечелят трите точки в срещата. И двата гола за Леванте дойдоха от дузпи и бяха реализирани от резервата Роджър Марти. Любопитно е да се отбележи, че малко преди резултатът да бъде изравнен, домакините пропуснаха от бялата точка.

Иначе Марти се появи в игра в 63-ата минута, само четири по-късно вкара за 1:1, а в 73-ата реализира за крайното 2:1.