Атлетико с трудна победа над Хетафе

Атлетико прие Хетафе в мач от първия кръг на Примера дивисион и постигна много трудна победа с 1:0. Единственият гол бе отбелязан в 23-ата минута - Алваро Мората се отличи след подаване на новото попълнение Киърън Трипиър.

Още преди почивката отборите останаха с намалени състави - в лагера на Хетафе директен червен картон получи 37-годишният нападател Хорхе Молина, а от Атлетико това сполетя защитника Ренан Лоди, който при дебюта си за мадридчани получи два жълти картона за една минута.

След почивката Алваро Мората можеше да удвои предимството на Атлетико, но не можа да преодолее вратаря на Хетафе Давид Сория от дузпата.

Във втория кръг на Ла Лига Атлетико ще гостува на Леганес, а Хетафе ще приеме Атлетик.