Валенсия вдигна Купата след успех над Барселона (видео)

Валенсия се наложи над Барселона с 2:1 във финала за Купата на Краля и по този начин "прилепите" триумфираха с трофея. Каталунците изиграха слабо първо полувреме, в който инкасираха два гола.

Преди това - Валенсия бяха близо до още един гол, но Жерард Пике изчисти топката от голлинията след удар на Родриго.

Резултатът откри Кевин Гамейро, който отбеляза в 22-ата минута. Хосе Гая намери непокрития на дъгата Гамейро, който преодоля Жорди Алба и стреля фронтално, давайки аванс на своя тим.  10 минути след това Валенсия стигнаха до нов гол. Карлос Солер центрира в малкото наказателно поле, където Родриго се беше вклинил между Пике и Нелсон Семедо. Родриго с глава реализира от четири метра за 0:2.

След почивката Барса заигра по-добре и логично стигна до гол, който падна в 73-тата минута. След изпълнение на корнер Лангле стреля с глава, вратарят изби, но на крака на Меси, който отблизо реализира - 1:2. До края на мача имаше още положения, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна. След последния съдийски сигнал играчите и феновете на Валенсия започаха да празнуват спечеления трофей.