Атлетико Мадрид завърши сезона с равенство и сребърни медали

Атлетико Мадрид завърши сезона в испанското футболно първенство на втората позиция в крайното класиране. В последния си мач за настоящата кампания "дюшекчиите“ се добраха до реми – 2:2 при визитата си на Леванте. Двубоят беше без значение и за двете единайсеторки, но определено домакините се постараха далеч повече за спечелването му и триумфът им щеше да бъде заслужен.

В 6-ата минута Ерик Кабако откри, а Роджър Марти добави втори гол в 36-ата минута за домакините.

Малко след почивката Анхел Кореа видя червения цвят на картона и остави Атлетико с човек по-малко на терена. Това обаче не попречи на момчетата на Диего Симеоне, които стигнаха до равенство. Родриго Ернандес върна един гол за гостите двадесет минути преди края на срещата, а Камело оформи крайното 2:2 малко по-късно.

Звездата в тяхното нападение Антоан Гризман не успя да се разпише в последния си мач с "червено-бялата" фланелка. Французинът остана на терена всичките 90 минути. Очаква се той да премине в Барселона през лятото.