Севиля измъкна само точка от Алтетико Мадрид в последния мач на Годин за столичани

Атлетико Мадрид и Севиля завършиха при 1:1 двубоя по между си от предпоследния, 37-и кръг от испанската Ла Лига този сезон.  Това беше последен двубой на "Wanda Metropolitano" за капитана на "дюшекчиите" Диего Годин, който от новия сезон ще облече екипа на Интер. Логично той бе изпратен от феновете със специална хореография.

След половин час игра резултатът бе открит. Коке пое топката от центъра и необезпокояван стигна до наказателното поле. Испанският национал отправи доста слаб удар, но топката рикошира в Симон Кяер и стана неспасяема за Вацлик - 1:0.

В 62-ата минута резервата Анхел Кореа прати топката в мрежата на Севиля, но след консултация със системата за видеоарбиртраж – ВАР попадението не бе зачетено. Пабло Сарабия бе човекът, донесъл хикса на гостите. Той реализира в 70-ата минута и направи резултата 1:1.

Равенството гарантира второто място на Атлетико в крайното класиране, но не върши работа на Севиля, които се бореха за място в Шампионска лига.