Подвиг за последния в Ла Лига срещу Реал Мадрид

Реал Мадрид се изложи и инкасира поражение с 0:1 като гост от опашкаря в Ла Лига Райо Валекано в 35-ия кръг на испанското първенство. Домакините постигнаха първи успех срещу Реал от над 20 години, но въпреки това са почти сигурен изпадащ на 6 т. от спасението три кръга преди края. Райо беше на последно място преди да вземе трите точки от Реал, а сега вече е предпоследен.

Единственият гол падна след малко повече от 20 минути игра, когато Ембарда се разписа от дузпа. И Реал имаше претенции за 11-метров наказателен удар в 73-ата минута, но след консултация с ВАР реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа.

С успеха Райо се измъкна от последното място и вече е 19-и с 31 точки, на 6 от спасителното 17-о място три кръга преди края. Реал Мадрид не може да бъде изместен от третата позиция и игра без сериозна мотивация в двубоя, от което се възползваха домакините.