Валенсия и Севиля със загуби в кръга на Ла Лига

Ейбар записа победа с 1:0 над Валенсия в днешната си визита от 35-ия кръг в Примера дивисион. Двубоят бе много равностоен и бе решен в края.

В добавеното време Санти Мина беше оставен непокрит в пеналта и получи хубаво подаване от Родриго, но след мощният му удар топката разтресе страничния стълб. Малко преди последния съдийски сигнал, Чарлез донесе трите точки за своя отбор, след като достигна до пас в наказателното поле и с перфектен изстрел прониза вратата на Нето за 1:0. Попадението му беше прегледано и с ВАР технологията, но за негов късмет, все пак бе зачетено.

Поражение с 0:1 претърпя и Севиля при визитата си на Жирона в среща от кръга на испанското първенство. Единственият гол в мача падна в 62-ата минута, когато Пере Понс поде контраатака. Топката стигна до Стуани, той върна към Понс, а халфът намери Порту, който засече кълбото от няколко метра във вратата. В петата минута на добавеното време Евер Банега бе изгонен.