Севиля мачка, Виляреал с минимален, но много важен успех

Севиля постигна разгромна победа с 5:0 в домакинството си на Райо Валекано от 34-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на “Рамон Санчес Писхуан" направиха страхотно второ полувреме, в което паднаха всички пет гола.

Всичко започна в 55-ата минута с гол на Куинси Промес. Само две минути по-късно падна втори гол. Мунир Ел Хадади получи пас във вратарското поле, овладя и отблизо вкара за 2:0. Отново той бе автор и на третия гол в 62-ата минута, правейки резултата класически. В 71-ата минута и Бен Йедер записа името си сред голмайсторите. Крайното 5:0 оформи резервата Брайън Хил с удар отблизо.

Тази победа изкачи Севиля поне временно на 4-ата позиция в класирането с 55 точки. Райо пък все по-уверено върви към изпадане, като се намира на последното 20-о място с 28 точки и на цели 7 от спасителната 17-а позиция.

В друг интересен мач от кръга на Ла Лига - Виляреал направи голям скок в битката за оцеляване като изтръгна ценнна победа с 1:0 в гостуването си на Реал Сосиедад на “Аноета". Така "Подводницата" се отдалечи сериозно от зоната на изпадащите. Това бе трети пореден успех за възпитаниците на Хави Кайеха.

Единственото попадение за гостите падна в 85-ата минута. Тогава при едно разиграване след корнер Санти касорла центрира в наказателното поле, където Жерард Морено се извиси и с глава порази вратата за 0:1.

С този успех Вилареал излезе на 14-аа позиция в класирането с 39 точки. Реал Сосиедад остава на 11-ото място с 41 точки.