Бензема блести с хеттрик срещу Билбао (видео)

Реал Мадрид спечели с класическото 3:0 срещу гостуващия Атлетик Билбао в двубой от 33-тия кръг на Ла Лига. "Белия балет" направи добър мач и зарадва феновете на "Сантиаго Бернабеу". Карим Бензема стана герой за тима си. Той съсипа баската защита с хеттрик (47, 76 и 90).

Бензема отбеляза първия си гол в мача в 47-ата минута, когато с глава засече центриране на Марко Асенсио. Вторият гол на французина дойде отново след удар с глава. Четвърт час преди края на срещата, Бензема се извиси над всички в наказателното поле след центриране от корнер и успя да насочи неспасяемо топката в мрежата за 2:0. В 90-ата минута Бензема оформи своя хеттрик. Стражът на "лъвовете" напусна очертанията на наказателното си поле, не успя да играе с топката и Карим с лекота прехвърли вратаря за крайното 3:0.

Въпреки победата Реал остава на четири точки зад Атлетико Мадрид и на цели 13 зад Барселона