Стадион: "Ипуруа“, Ейбар
Дата: 20.04.2019 г.
Час: 17:15
Съдия: Хавиер Алберола

Ейбар стигна до късно равенство за крайното 1:1 в регионално баско дерби срещу Реал Сосиедад, въпреки че играчите на Хосе Мендилбар изоставаха в резултата след по-малко от минута игра. В крайна сметка, Ейбар спечели точка и с нея съставът от едноименното градче има общо 40, които му отреждат 13-ото място в колоната.

Отсъстващи за домакините са Арбия, Рамис, Диоп и Пеня.

Атлетико Мадрид записа победа над Селта след 2:0 на своя "Уанда Метрополитано" в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. По този начин столичният тим бързо забрави за неприятната загуба от Барселона и се върна на победния път в испанския елит. По едно попадение за домакините вкараха нападателите Антоан Гризман (42') и Алваро Мората (74'), които се разписаха съответно през първата и втората част.

Успехът за Атлети е доста специален, тъй като дойде и при наличието на двама пълни дебютанти в центъра на отбраната - младоците Рубио и Моя Така след грешката на Барселона срещу Уеска днес (0:0) разликата между каталунците и "дюшекчиите" става 9 точки, но Диего Симеоне и футболистите му си дават сметка, че е почти невъзможно да бъде стопена. "Лос колочонерос“ имат 65 пункта.

Аут за визитата на север са Гризман, Коща и Ернандес, а Савич и Годин ще са до последно под въпрос.

Прогноза: Ейбар – Атлетико Мадрид 0:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!