Експериментална Барса не вкара на аутсайдерите в Ла Лига (видео)

Уеска и Барселона завършиха наравно - 0:0 в двубой от 32-рия кръг на Ла Лига. Каталунците не изиграха добър мач, но трябва да се отбележи, че Ернесто Валверде реши да заложи на абсолютно експериментален състав, включвайки неопитни футболисти като Муса Уаг, Жан-Клер Тодибо и Рики Пуч. Звезди като Лионел Меси, Луис Суарес и Серхио Бускетс пък дори не пътуваха за Арагон.

В 16-ата минута Пуч изведе по прекрасен начин Дембеле, който сам срещу вратаря не успя да се разпише. Доста добра ситуация имаше и в 57-ата минута, когато Малком получи отляво и стреля към близкия ъгъл. Топката се отби от гредата, а при добавката също не намери очертанията на вратата. До края имаше още положения, но в крайна сметка така и не се стигна до попадение.

Каталунският тим показа по всякакъв начин, че този мач не е толкова важен предвид приближаващия реванш в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед