Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Дата: 06.04.2019 г.

Час: 21:45

Съдия: Хесус Хил

В мач от 31-я кръг на Примера дивисион Барселона посреща своя главен конкурент в първенството. С оглед на разликата в точките между двата отбора, резултатът в мача може да доведе до две неща - или отчасти да се върне интригата за титлата, или Барселона окончателно да ликвидира съмненията за това кой е най-добрият отбор в Лигата.

Каталунците влизат в двубоя със серия от 18 мача без загуба, като 14 от тези срещи завършиха с победи. А преди мача с Виляреал по-рано през седмицата "блаугранас" постигна шест поредни успеха, включително на терените на Севиля и Реал Мадрид. Специално внимание заслужава да отделим на сблъсъка с "жълтата подводница", където шампионите бяха изправени пред поражение. Хората на Ернесто Валверде поведоха с 2:0 още преди  средата на първото полувреме, но след това получиха четири гола, което задава много въпроси пред защитата. Този резултат се запази до 90-та минута, когато Меси намали, а в третата минута на добавеното време отчаян удар на Суарес прати топката в мрежата на Асенхо.

Рафиня и Дембеле са с травми, а Видал е наказан.

Атлетико получи толкова звучен шамар в Торино, че загуби и гостуването си в Билбао и успя да дойде на себе си едва след международната пауза, при пътуването си другия баски отбор Алавес, където постигна смазваща победа с 4:0. През седмицата "дюшекчиите" се наложиха у дома над Хирона, с което си върнаха доброто разположение на духа. Преди днешната среща Атлетико е втори, на 5 точки пред Реал Мадрид и на 8 след Барселона. За това и Диего Симеоне каза, че мачът с каталунците е последен шанс да се мисли за титлата, което показва с какви намерения ще излязат столичани на "Камп Ноу".

Хернандес, Лемар и Мората са с травми. Добрата новина е завръщането на Коща.

Предполага се, че гостите ще действат много агресивно и ще атакуват съперника, когато той е с топката. В този смисъл няма да видим нищо ново от страна на "дюшекчиите" и едва ли Симеоне има с какво да изненада своя колега Валверде. Очакванията са, че въпреки амбициите на мадридчани, сегашният им отбор няма сили да се конкурира с шампиона. Проблемът за Барселона е, че тази среща идва преди пътуването до Манчестър Юнайтед след четири дни, но се предполага, че Валверде ще намери начин да мотивира футболистите си и в крайна сметка шампионите ще снемат всякакви въпросителни около титлата.

Прогноза: Барселона - Атлетико 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!