Валенсия зарадва феновете си срещу доиграващия сезона Реал (видео)

Валенсия записа успех с 2:1 над гостуващия Реал Мадрид в двубой от междинния 30-и кръг в Ла Лига. Гонсало Гедеш реализира първото попадение, което падна в 35-ата минута. При това положение Карлос Солер подаде към Гедеш, който стреля от 15 метра в близкия ъгъл на Кейлор Навас, а костариканският страж закъсня с плонжа и не покри ъгъла.

"Прилепите" бяха по-активни и след почивката, като логично стигнаха до втори гол. Негов автор стана Есекиел Гарай в 83-ата минута, с което до голяма степен сложи точка на спора. В добавеното време Бензема реализира почетното попадение за столичани.

За Реал този мач не бе от особено значение, като "Белия балет" продължава да бъде на 3-то място с 57 точки в актива си. Валенсия от своя страна зарадва феновете си и вече може да се похвали с 46 пункта, заемайки 5-то място в таблицата - на точка от 4-ия Хетафе.