Нова издънка за Севиля, Валенсия подгони четвъртото място (видео)

Валенсия постигна изключително важна победа с минималното 1:0 при визитата на Севиля на "Рамон Санчес Писхуан“ в един от най-интересните мачове от програмата на 29-ия кръг в Ла Лига.

Единственото попадение в мача бе дело на Даниел Парехо, разписал се от дузпа в продължението на първата част. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Евер Банега срещу Хосе Гая. Малко преди това - в 32-та минута домакините имаха претенции за дузпа, за извършено нарушение срещу Даниел Карисо. Реферът се консултира с ВАР, но в крайна сметка такава не бе отсъдена при тази ситуация. След почивката положения имаше и пред двете врати, но до нов гол така и не се стигна.

По този начин андалусийци изпуснаха страхотна възможност да се върнат на четвъртото място в класирането, докато Валенсия с този успех си върна всички шансове да намери място в топ 4.